Kurs na Architekturę
Zdawanie na architekturę wymaga wielu przygotowań. Choćby np umiejętności kształtowania formy poprzez analizę struktur wewnętrznych. Prawda, że to zdanie brzmi strasznie? Nie mniej w świecie architektury wszyscy wiedzą o co chodzi. A po kursie na architekturę w naszej pracowni Ty też będziesz.
Korzyści
płynące
z Kursu na
Architekturę
w Dominie
01
Złota Dekada
Przez 12 lat z rzędu pierwsza osoba na egzaminie na architekturę była od nas. Na bazie tych doświadczeń dostaniesz program który jest skuteczny.
03
Próbne Egzaminy
Kandydaci na architekturę robią u nas próbne egzaminy. No tak, ale na wszystkich kursach rysunku na architekturę to robią. Z tym, że do nas ściągają najmocniejsi bo wiedzą, że do nas ściągają najmocniejsi. A dlaczego tak? Bo mamy Złotą Dekadę!
05
Unikalny program
Kursy rysunku w Dominie to cała doskonale skrojona strategia. A jej przejawem jest przemyślana taktyka. Wszystko to co mamy opracowaliśmy sami. I tak masz u nas rzeczy których nie możesz mieć gdzie indziej: Stopiany, Koraliki, Dominiady, OMER, czy System Igurra.
02
Doskonała lokalizacja
Jesteśmy centralnie w centrum. Do nas zawsze będziesz mieć dobrzy dojazd. Jesteśmy naprzeciwko Varso Tower (w naszym slangu Domin Tower) i Złotych Tarasów
04
Przygotowanie portfolio na architekturę
Tym w Szkole rysunku Domin zajmuje się sam szef - Wojciech Domińczak - rocznie obrabia ponad 100 portfolio i wie co nagminnie się powtarza a w związku z tym niszczy indywidualność kandydata.
06
Platforma rysunkowa on line
A na sam koniec mamy dla Ciebie zupełne novum:
Platforma rysunkowa on-line (kliknij i zapisz się na darmowy trymestr rysunku - całkowicie bez opłat i bez ograniczeń czasowych.
Później, do każdego trymestru dostajesz dostęp do lekcji rysunku które w nim były. I możesz sobie je odtworzyć i przerobić w pasującym dla Ciebie terminie. To jest gigantyczne ułatwienie.
Złota Dekada
W 2003 roku po raz pierwszy to ktoś z Domina zajął pierwsze miejsce na egzaminie na architekturę. Był to dla nas wielki sukces. Jeszcze fajniej było rok później kiedy to Asia Pętkowska zajęła I miejsce ... teraz dr. Joanna Pętkowska - wykładowczyni w Katedrze Rysunku na Wydziale Architektury. Te wypracowane metody zaczęliśmy stosować dalej. I w roku 2006 znów najlepsza osoba na architekturze była od nas. I w 2007, i w 2008, i w 2009 i tak przez całą dekadę! Dlatego nazywamy to Złotą Dekadą. Jeden raz to może być fart ale nie 10 razy pod rząd! Co ciekawe nawet po upływie dekady ludzie dostawali się na pierwszych miejscach. A my ten skuteczny program cały czas dopieszczaliśmy. I choćby w zeszłym roku też Patryk Michalski zajął I miejsce na egzaminie wstępnym na architekturę politechniczną!
Najczęściej zadawane pytania
Czy na architekturę jest jakiś oddzielny egzamin?
Tak. Na większość uczelni architektonicznych jest egzamin predyspozycyjny. Dotyczy to uczelni państwowych - na Politechnice. Na uczelniach prywatnych najczęściej nie ma egzaminu - zapisujesz się, płacisz , studiujesz.
Jakie predyspozycje wymagane są na egzaminie na architekturę?
Predyspozycje, które trzeba szlifowac i rozwijać jeżeli myślisz o zawodzie architekta:
-
wyobraźnia przestrzenna - tu może pomóc System Igurra
-
kreatywność - tu sprawdzi się najlepiej K.D.D.
-
umiejętność rysowania - musisz umieć posługiwać się perspektywą, światłocieniem, kompozycją itp.
-
wyczucie piękna - najlepiej ćwiczyć to na bazie historii sztuki
Czy koniecznie trzeba zapisywać się na kurs na architekturę? Czy można się samemu przygotować?
Teoretycznie można obyć się bez kursu na architekturę ale wtedy trzeba zacząć dużo wcześniej bo pewne kwestie nie będą łatwe. Poza tym pamiętaj, że egzamin na architekturę to konkurs. Warto więc wiedzieć co robią inni i jak względem nich wypadasz.
Kurs rysunku = Domin
Jak trzeba umieć rysować jeżeli wybieram się na architekturę?
Odpowiem na to pytanie ... wystarczająco dobrze. Egzamin na architekturę to konkurs a więc trzeba rysować tak jak inni rysują + 10% lepiej. Trzeba też pamiętać, że umiejętność rysowania dla kandydatów na architekturę, jest jak umiejętność pisania na maturze - trzeba ją posiąść ale i tak liczy się treść.
Prawdą jest jednak też, że im ktoś lepiej rysuje tym lepiej jest w stanie pokazać ideę. Ma też większy zasób elementów w kreatywności.
Poniżej są przykłady czego należy się nauczyć:
Umiejętność rysowania w perspektywie
Przykładowe rysunki z kursu na architekturę
Architektura w krajobrazie
Kurs na architekturę to przede wszystkim perspektywa
Powyższy rysunek powstał podczas pleneru w Anglii. Przedstawia rysujących kandydatów na architekturę. Rysują oni zamek Corfe Castle. Pracę wykonał ich opiekun Bartłomiej Koter który prowadził w Dominie kurs na architekturę. Taki temat jak ten dobry jest zarówno dla kandydatów na politechnikę, jak i na architekturę krajobrazu. Format tej pracy to B2; technika ołówek 4B
Galeria rysunków
Poniżej masz wiele praca uczestników kursu na architekturę w Dominie. Przyjrzyj im się uważnie - tak będziesz rysować.